Rovers
Laboratorium Rovers Rovers
Rovers

Rovers

Oferujemy usługi w zakresie:

StrzałkaCytologia konwencjonalna

StrzałkaCytologia cienkowarstwowa LBC (preparaty ginekologiczne,
/urologiczne, biopsyjne)

StrzałkaTest p16/Ki67 (test immunocytochemiczny, weryfikacja
/wyników ASC-US, LSIL)

StrzałkaTest DNA HPV(automatyczna detekcja i genotypowanie
/36 typów wirusa)

Cytologia cienkowarstwowa (LBC) – metoda CYTOfast®

Cytologia cienkowarstwowaStosując cytologię cienkowarstwową (LBC) poszerzamy możliwości wczesnego wykrywania zmian nowotworowych. Największą zaletą cytologii cienkowarstwowej LBC jest możliwość przeniesienia do pojemnika z utrwalaczem wszystkich pobranych komórek (pozwala uniknąć efektu wysuszenia preparatu i utraty części pobranego materiału) .

W Laboratorium przy użyciu specjalnego procesora przygotowane zostanie szkiełko z pojedynczą warstwą komórek (wymaz odtwarzalny, reprezentatywny, wysokiej jakości), które następnie zostanie poddane ocenie.

Działanie urządzenia CYTOfast® opiera się na zastosowaniu nefelometrycznego pomiaru gęstości komórkowej, dzięki któremu uzyskiwany jest preparat cienkowarstwowy o standaryzowanej ilości komórek (około 100 000). Zastosowanie specjalnej metody wirowania i wyeliminowanie konieczności filtracji pozwala na zachowanie budowy i morfologii komórek oraz materiału składającego się na tło zawierające istotne informacje diagnostyczne.

Ważną zaletą systemu jest możliwość wykonania dodatkowych badań diagnostycznych (test p16/Ki67, test HPV) bez konieczności wzywania pacjentki na kolejne badanie.

Rovers

© Copyright - Rovers Polska 2013

| Zastrzeżenia prawne | Polityka prywatności |